Archiwizacja Elektroniczna (digitalizacja) to proces przetwarzania dokumentów papierowych do postaci cyfrowej.

Dostęp do dokumentu elektronicznego jest szybki a sam dokument  może być używany przez wiele osób jednocześnie, nie powodując utraty jakości dokumentu papierowego.

Przygotowanie do skanowania

Proces skanowania rozpoczynamy od specjalnego przygotowania dokumentów. Na tym etapie dokumenty są segregowane, układane,  usuwane są zszywki, spinacze oraz inne elementy, które mogą uszkodzić skaner. Następnie dokumenty organizowane są w paczki o określonej wielkości. Dokumenty na tym etapie mogą podlegać również kategoryzacji (podział na typy). Wszystkie dokumenty trafiające do naszej firmy od momentu ich wpływu są ewidencjonowane w elektronicznym systemie obiegu dokumentów. Dzięki temu mamy pełną kontrolę przetwarzania dokumentów gwarantując Państwu bezpieczeństwo i wysoką jakość całego procesu.

Skanowanie dokumentów

Posiadamy szeroki zakres skanerów przemysłowych, precyzyjnych, wielkoformatowych dzięki czemu jesteśmy w stanie przetwarzać pełne spektrum dokumentów od najmniejszych formatów (wizytówka) do pełnego A0. Jesteśmy w stanie skanować ponad 50 000 dokumentów dziennie. Oferujemy skanowanie zarówno w czerni, skali szarości jak i w kolorze. Zapis skanów do dowolnych formatów (tiff, jpg, pdf, inne)

Skanowanie to dopiero połowa sukcesu.  Do uzyskania perfekcyjnego obrazu konieczne jest użycie specjalistycznego oprogramowania umożliwiającego rotację obrazu, czyszczenie obrazu (usuwanie szumów itp.), kompresję w celu optymalizacji wielkości skanu. Scientific Services posiada najnowocześniejsze oprogramowanie do wyżej wymienionych czynności. Gwarantujemy Państwu najwyższą jakość skanów!

Indeksacja

Indeksacja to proces wprowadzenia parametrów/danych po których będzie możliwe wyszukanie obrazów.

Indeksy mogą być wprowadzane automatycznie dzięki zastosowaniu technologii OCR/ICR lub też jeżeli użycie tej technologii nie jest możliwe – manualnie (oferujemy wprowadzanie indeksów przez specjalnie przeszkoloną grupę operatorów, pracujemy na 30 stanowiskach w trybie 24H gwarantując wysokość jakość oraz indeksację ad-hoc w stosunku do skanowania)

Co dalej?

Zdigitalizowane dane czyli obrazy oraz bazę danych indeksów możemy przekazać Państwu za pomocą serwera SFTP, na nośnikach zewnętrznych lub też udostępnić dane w naszym autorskim systemie e-Archiver.  Pracujemy również na systemach Klientów. W tym przypadku zasilenie danych może odbywać się on-line bezpośrednio do systemu Klienta.

Digitalizacja książek

Świadczymy usługi związane z digitalizacją starodruków w tym dokumentów na papierze trwale zszytym i oprawnym. Nasze skanery wyposażone są w zimne światło bez promieniowania UV oraz IR, skanowanie z szybą i bez szyby dzięki czemu gwarantujemy najwyższą jakość skanów bez wpływu na oryginał dokumentu. Posiadamy również nowoczesne oprogramowanie do korekty skanów jak również do wykonywania procesu OCR digitalizowanych materiałów. Wynik prac jesteśmy w stanie przekazać Państwu w najpopularniejszych formatach typu TIFF, JPG, PDF jak również w coraz bardziej popularnym formacie DjVu.